Uyarlayan - Yöneten - Oynayan
Genco ERKAL
Müzik
Fazıl SAY
Giysi Tasarım
Özlem KAYA
Film Yapımı
Nurdan ARCA Ajans 21


“KEREM GİBİ, NAZIM HİKMET’LE 35 YIL”

GGenco ERKAL, "KEREM GİBİ: Nâzım Hikmet’le 35 Yıl" oyunu ile tiyatro sahnesinde Nâzım Hikmet’in şiir dünyasından izlenimleri; ozanın yaşamı, şiirleri ve görüntüleri aracılığıyla anlatıyor.

Genco Erkal, belgesel-tiyatro ve şiiri buluşturarak, seyircileri Nâzım Hikmet’in şiir dünyasında bir gezintiye çıkartıyor…Genco Erkal’ın yönetip oynadığı, Nâzım Hikmet’in şiirlerinden oluşan tek kişilik oyunda, Nâzım Hikmet’in gençlik yılları, mahkumiyeti, hapishane yılları, açlık grevi, zorunlu sürgünlüğü, vatan hasreti, tüm dünyayı kucaklayan insan sevgisi, dünya barışı için mücadelesi, Kurtuluş Savaşı izlenimleri, XX. yüzyılın dünya ölçüsünde en büyük ozanlarından birinin yaşamı belgesel bir filmle bütünleşerek şiirsel bir destana dönüşüyor.

"KEREM GİBİ: Nâzım Hikmet’le 35 Yıl" baştan sona belgesel bir film eşliğinde oynanıyor. Nâzım Hikmet’in hayat hikayesi, fotoğrafları ve film görüntüleriyle sahneye taşınıyor. Selanik’ten Moskova’ya uzanan yaşamı ve memleket özlemi Nâzım’ın kendi dizeleriyle Genco Erkal tarafından tiyatro seyircisine aktarılıyor.

Kerem Gibi Broşür
Aşağıdaki görsellere ve başlıklara tıklayarak yazıların tamamına ulaşabilirsiniz.
Cumhuriyet - Ayşegül YÜKSEL

Evrensel - Üstün AKMEN

Cumhuriyet - Zeynep ORAL

Evrensel - Metin BORAN

Cumhuriyet - Sibel ÇORBACIOĞLU

Cumhuriyet - Turgay FİŞEKÇİ

Prof Dr. Hülya NUTKU